Budowa odlewów i powierzchni kontaktu z powietrzem
Struktura i powierzchnia kontaktu odlewów z powietrzem! Ponieważ jego odlewy schładzają się i twardnieją szybciej w formie metalowejniż w formie piaskowej, forma metalowanie ma tolerancji. Dlatego podczas odlewania do form metalowychnaprężenia odlewnicze występujące w odlewach są większeniż w odlewach do form piaskowych i występuje większa tendencja do pękania. W procesie aplikacji występuje również prosty brak wylewu i izolacji zimnej.
Grubość ścianek odlewów powinna być jednakowa, a przejścia i połączenia pomiędzy ściankami powinny być gładkie. Wymagania dotyczące odpowiednio zaokrąglonychnarożnikównaroży produktu są bardziej rygorystyczneniż te dotyczące odlewów piaskowych. Sprzęt powinien zmienić proste połączone ścianyna połączenia skośne.
Stosunkowo cienkie części konstrukcji odlewunależy wzmocnić żebrami, występami itp., co może skutecznie zapobiec pęknięciom odlewu. Podczas użytkowanianależy w miarę możliwości minimalizować wystające części takie jak występy, żebra, kołnierze itp., które uniemożliwiają swobodne skracanie się odlewu.
Przy wzmacnianiu żeberna odlewachnależy uwzględnić ich wpływna skrócenie odlewu w trakcie użytkowania. Może to zapobiec występowaniuniewystarczającego zalewania i izolacji zimnej w odlewach metalowych. Należy zwrócić uwagęnanastępujące kwestie strukturalne.
Grubość ścianek odlewów powinna być odpowiednio mała, zwłaszcza gdy zgorzelina odlewu jest duża. Wyrób powinien być użyteczny, a podczas użytkowanianależy unikać dużych płaszczyzn poziomych, ponieważ ciecz metaliczna powoli unosi się podczas odlewania.
Struktura i powierzchnia kontaktu odlewów z powietrzem! Powierzchnia odlewów mających kontakt z powietrzem jest duża i podatnana utlenianie. Dodatkowo, ze względuna szybkie odprowadzanie ciepła z metalu, szybko traci się płynność stopionego metalu, co skutkuje wadami, takimi jakniewystarczający odlew, wtrącenia żużla i izolacja przed zimnem.