Hogyan kell elrendezni az öntöttvas platform teljes folyamatfolyamát
Az öntöttvas platform folyamatút-tervezése a folyamat áramlásának általános elrendezése, a művelet pedig a feldolgozási módszerek kiválasztása mindkét oldalon, megerősítve az egyes oldalak feldolgozási sorrendjét, valamint a folyamatok számát stb.
Öntöttvas platform megmunkálási referenciafelület: A megmunkálási folyamat során az öntöttvas platformot pozicionálási referenciafelületként kell megmunkálni, hogy a lehető leghamarabb referenciaként szolgáljon a következő folyamatokhoz. Ez a korábbi viszonyítási alap.
Az öntöttvas platform három szakaszra oszlik: durva megmunkálás, félprecíziós megmunkálás és precíziós megmunkálás, amelyek magas feldolgozási minőséget igényelnek a felülethez. A feldolgozási minőség előtérbe helyezése előnyös a berendezések ésszerű használatához, megkönnyíti a hőkezelési folyamatok megszervezését és az alapanyagok hibáinak feltárását.
Öntöttvas platform
Öntöttvas platform elülső és hátsó furatai: Az olyan alkatrészeket, mint a dobozok, konzolok és hajtórudak, először laposra kell megmunkálni, majd fúrni. A megmunkáló furat síkon keresztül történő pozicionálásával javul a sík és a furat közötti tájolás pontossága, ami megkönnyíti a sík megmunkálást.
Hegesztési pontosság, az öntöttvas platform külön durva és finom megmunkáláson esett át. Anyersvas platform durva megmunkálási mennyiségenagy, és a munkadarabnagy forgácsolóerőnek, szorítóerőnek, hőtermelésnek és jelentős munkakeményedési jelenségnek van kitéve a megmunkált felületen. A munkadarabbannagy belső feszültség is van. Folyamatosnagyoló megmunkálás esetén a precíziós megmunkálású alkatrész pontossága a feszültség újraeloszlása miatt elveszik. Egyes precíziós megmunkálású alkatrészekhez. Nagyoló megmunkálás után és precíziós megmunkálás előtt alacsony-hőmérsékleti izzítási és öregedéskezelési folyamatokat kell megszervezni a belső stressz kezelésére.
Öntöttvas platform berendezések ésszerű választéka. A durva megmunkálás magában foglalja a megmunkálási ráhagyásnagy részének levágását, ésnem igényel megmunkálási pontosságot. Ezértnagy teljesítményű és kis pontosságú szerszámgépeken durva megmunkálást, míg szerszámgépeken precíziós megmunkálást kell végezni. A durva és finom megmunkálás külön-külön, különböző szerszámgépeken történő végrehajtása teljes mértékben kihasználhatja a berendezés gyártási kapacitását és meghosszabbítja a szerszámgépek élettartamát.